ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Промисловість, енергетика

Промисловий комплекс м. Світловодська охоплює усі галузі діяльності: від видобутку корисних копалин до виробництва товарів першої необхідності.  

За 2018 рік підприємствами міста реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму 5,5  млрд. грн., що становить 18,5 % до загального обсягу реалізованої продукції по області у 2018 році.

Промисловість міста у 2018 році по основних галузях мала таку структуру:

1. Промислова продукція, 100,00 %  (5,5 млрд. грн.)

 з неї:

1.1. Промислова продукція, 96,5 %  (5,3 млрд. грн.)

 у тому числі

  • виробництво харчових продуктів і напоїв 76,9%  (4,2 млрд. грн.);
  • виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність 2,2%  (119, 6 млн. грн.);
  • виробництво хімічних речовин і хімічної продукції  0,7%  (37, 5 млн. грн.);
  •  виробництво основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів

0,7%  (37,8 млн. грн.);

  • виробництво гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної

продукції 13,4%  (732,6 млн. грн.);

  • металургійне виробництво, виробництво готових металевих виробів, крім машин і устаткування 1,8%  (101,3 млн. грн.)

-  машинобудування, крім ремонту і монтажу машин і устаткування 0,7%  (39, 2 млн. грн.);

   1.2. Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційного повітря  2,3% (126,2 млн.  грн.).

 За січень-травень  2019 року підприємствами міста реалізовано промислової  продукції (товарів, послуг), що більше на 36,92  %  в порівнянні з 2018 роком та становить 20,9% до загального обсягу реалізованої продукції по області.

Загальна протяжність автомобільних доріг місцевого значення у місті Світловодськ   складає 118 км.  

Через місто Світловодськ проходить дорога  регіонального значення Миронівка – Канів - Черкаси - Чигирин – Кременчук, індекс Р-10 та дорога територіального значення /Н-08/ - Недогарки - Світловодськ, індекс Т-17-03.

В місті налічується 2 мостових переходи для проходження пішоходів та руху автотранспорту довжиною 0,6 кілометрів.

 Дороги регіонального, територіального і місцевого значення, які проходять територією міста, забезпечують зв’язки із головними промисловими та обласними центрами регіонів центральної, північної і західної України, з південною промислово-рекреаційною зоною.             

 Мережа існуючих доріг загального користування міста Світловодська в цілому дозволяє здійснювати автотранспортне сполучення в регіоні, але технічний стан її  потребує проведення значних робіт із будівництва, реконструкції, капітального ремонту. Окремі ділянки існуючої мережі регіональних, територіальних і місцевих доріг проходять безпосередньо територією населених пунктів. Середня інтенсивність руху на автодорогах міста регіонального та територіального значення становить    4300 авто на добу, яка щороку зростає на 10-11%. 

Пасажирські перевезення здійснювало 2 автопідприємства, якими разом з фізичними особами-підприємцями у 2018 році  перевезено 3,3 млн. пасажирів.

Підприємствами автомобільного транспорту за 2018 рік перевезено 761,0 тис. т вантажів.

Територію міста перетинає магістральна залізнична лінія Олександрія – Полтава та приміська залізнична лінія ст. Бурти – с. Недогарки, які забезпечують пасажирський зв’язок у приміському сполученні і обслуговують головні промислові підприємства через мережу під’їзних колій. Загальна довжина залізничних колій, що розташовані на території міста - 5,9 кілометрів.

Підприємством залізничного транспорту на території міста  є регіональна філія «Південна залізниця»  АТ «Укрзалізниця» (м. Світловодськ).

В місті функціонує Світловодський річковий термінал, який здатний приймати і відправляти вантажі річками, передбачається використання річкового транспорту для завантаження та перевезення сільськогосподарської продукції до Херсонського порту з метою подальшого її перевантаження на морські судна та відправки на експорт (завантаження - 50% через не проведені днопоглиблювальні роботи).